KOMUNIKAT KOŃCOWY 
XIX MIĘDZYNARODOWEGO RODZINNEGO TURNIEJU NIEPODLEGŁOŚCI 
W PIŁCE SIATKOWEJ PRO- FAMILIA CUP 2018
 
Już po raz XIX pasjonaci Piłki Siatkowej spotkali się na  Międzynarodowym  Rodzinnym Turnieju Niepodległości.
Turniej odbył się na dwóch  obiektach sportowych:  szkoła podstawowa w Ustrobnej, hala sportowa GOSiR w Jedliczu w dniu 18.11.2018.
W zawodach wzięło udział 16 drużyn podzielonych na tcztery grupy A , B – zawodowa seniorska i dwie grupy C, D – drużyny amatorskie
Grupa zawodowa A: WP Transfer Stalowa Wola, Użgorod/ Ukraina, Volley Wiśniowa, GOSiR Jedlicze- Teodorówka
Zawodowa B:LZS Przybówka, Agro EKO Farma Śvidnik/ Słowacja, Foto Hurt Rzeszów, VK Krosno
Amatorska C:Joker Widełka, Inglot Przemyśl, Dream Team Strzyżów, Iskra Mapei Rzeszów
Amatorska D: Użgorod/ Ukraina, Old Boy Stary Sącz, Purella Czarni Rzeszów, Wiklina/ Rudnik
Kategoria amatorzy Półfinały:
1. Purella – Joker 1:2 ( 25:16;24:26;7:15 ) ;Old Boy – Iskra 2:0 (25:23;25:23 )
mecz o trzecie: Purella Czarni Rzeszów – Iskra Mapei Rzeszów 2:1 (27:29;25:17;15:10 )
Finał amatorzy: OLD BOY Stary Sącz – Joker Widełka 2:1 ( 25:17;23:25;15:13 )
Kategoria zawodowa Półfinały: 
GOSiR – LZS Przybówka 2:0 (15:13;15:9 ) ; Foto Hurt -  WP Transfer 2:1 ( 15:12;14:16;15:10 )
Mecz o trzecie:LZS Przybówka- WP Transfer Stalowa Wola 2:1 ( 12:15; 15:13; 15: 8 )
Finał GOSiR Jedlicze Teodorówka – Foto Hurt Rzeszów 2:1 (19:21; 20:18;15:13 
Turniej został dofinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, Urząd Marszałkowski województwa podkarpackiego.
Fundatorami nagród  w postaci piłek siatkarskich najwyższej jakości, grawerowanych ręcznie pucharów szklanych, medali, dyplomów, nagród były jednostki samorządowe: Starostwo powiatowe Krosno, Starostwo powiatowe Jasło, Gmina Jedlicze, Gmina Jasło, Gmina Wojaszówka, GOKiR Wojaszówka.
Honorowy Patronat nad Turniejem objęli: Poseł na Sejm R.P. - Joanna Frydrych,Minister Sportu i Turystyki- Jarosław Stawiarski, Marszałek województwa odkarpackiego, Prezes PZPS – Jacek Kasprzyk, Prezes PWZPS - Robert Dworak, Starosta powiatu jasielskiego, krośnieńskiego, Burmistrz Gminy Jedlicze, Wójt Gminy JasłoWójt Gminy Wojaszówka.
Turniej sędziowali: Kudasik Grzegorz, Orzechowicz Łukasz, Pasterz Michał, Górnicki Mateusz
 
Sponsor tytularny: Inglot Przemyśl
Sponsorzy główni:Fundacja Polska Siatkówka, ORLEN Południe S.A.,  RBDiM – Krosno, ZPRE – Jedlicze, EBA Krosno, Inwentech Group, 
Sponsorzy partnerzy:PRiD Krosno,Inwest Profil Bajdy, Krosoft Krosno, Delikatesy Groszek – Bratkówka, Max Stone Bratkówka,Firma Budowlana  Drogoń Frysztak, Delikatesy Groszek – Bratkówka, Oberża – Krosno, Delikatesy Centrum Jedlicze.
Fundatorzy nagród: Nowy Styl Group,Uzdrowisko Rymanów, Sklepy Zielony Koszyk,Oberża – Krosno,Krosno Glass,Piekarnia Żaneta – Krasowscy Bajdy, 
Patronat medialny nad imprezą sprawowały: Telewizja Rzeszów, Radio Rzeszów,Teraz Krosno, ITV Południe, Super Nowości, Korso Gazeta Sanocka, Obiektyw Jasielski, Dukielski miesięcznik samorzadowy, Wiesci Skołyszyńskie, Nasz Powiat Krosno, Kurier Gminy Wojaszówka, Wieści Gminne - Jedlicze
Takich wielopokoleniowych imprez winno być w sporcie jak najwięcej, takiego zainteresowania ze strony bardzo ważnych osób, oraz mediów także.
Mimo wielkich starań i wysłaniu licznych zaproszeń władze samorządowe przeżywały jeszcze wybory, bowiem po raz pierwszy na imprezie Pro- Familia gosciliśmy tylko najblizsze lokalne władze.
 
Dla głównego organizatora jest to tym bardziej duży policzek gdyż organizowany turniej przeprowadzał po miesięcznym pobycie w szpitalu
W otwarciu i wręczaniu nagród uczestniczylii W-ce Burmistrz Jedlicza – Ryszard Zagórski, Wójt Gminy Wojaszówka – Sławomir Stefański, Dyrektor szkoły podstawowej z Ustrobnej –Joanna Nowak, Dyr. GOSiR Jedlicze – Wojciech Florczak, Prezes T.S.Pro- FamiliaWojaszowka – Jerzy Kaleta.
Z meczach z drużynami grali dyrektorzy   Dyr. Szkoły podstawowej z Śvidnika/Słowacja – Juraj Cahajl, dyr. Zakarpackiej szkoły podstawowej - Wasyliy Iwanko. z Użgorodu/ Ukraina.
Dopisali za to sponsorzy; Prezes inwest Profil – J.Owsiak, Prezes Max-Stone Bratkówka – K.Wójcik, W.Drogoń – właściciel Firmy budowlanej z Frysztaka, M.Kielar – właściciel firmy DUET z Ustrobnej, U.M.Bikowie z Ustrobnej właściciele restauracji Oberża.
Krzewienie kultury fizycznej dla dzieci i młodzieży to jedno z podstawowych założeń Towarzystwa.
Ruch fizyczny jest naprawdę wszystkim, w tym i rodzinie bardzo potrzebny.
Nie wyobrażamy sobie jak on jest potrzebny w naszym codziennym życiu.
Sam jestem po poważnych przepadłościach zdrowotnych i wiem, jak sport może pomóc w życiu.
Jest to najlepsza profilaktyka którą polecam wszystkim, zwłaszcza osobom prowadzącym siedzący tryb życia.
Składy drużyn które zajęły I miejsca:
zawodowa: GOSiR Jedlicze – Teodorówka: Bartłomiej Jerzyk,Konrad Piróg,Zbigniew Mosoń, Miłosz Majsiak,Marcin Gorczyca,Jerzy Gorczyca,Piotr Zieliński,Jakub Procanin,Michał Okarma, Patryk Kordyś
amatorska:OLD BOY Stary Sącz- Jan Burda, Piotr Budz  Piotr Kotlarz, Tomasz Rolka, Krzysztof Surówka,   Kamil Niewczas, Paweł Giera, Jakub Kosecki, Damian Kosecki.
Drużyny II miejsca:
zawodowa: FOTO Hurt Rzeszów: Środa Michał, Środa Tomasz,Marcin Środa, Sebastian Miciuda, Grzegorz Kasprzyk, Maciej Madej, Przemysław Bryliński Świst Maciej
amatorska:Joker Widełka-Przemysław Ożóg, Marcin Ożóg, Przemysław Rajpold, ŁUKASZ Mazur, Marcin Czudor, Marek Draus, Wojciech Wąsik.
Składy drużyn które zajęły III miejsca:
amatorzy:Purella Czarni Rzeszów- Filip Tomaka, Urszula Kijak, Damian Skala, Maciej Klajne, Kamil Koniuszewsji, Marcin Hamerski, Kamil Czarnik, Adrian Kijak
zawodowa: 
LZS Przybówka:Witkoś Piotr, Witkoś Grzegorz, Witkoś Michał,Miras Kazimierz, Krok Michał, Waldemar Błażejewski, 
Sławomir Pękosz, Artur Kosarzycki, Krzyszto Fraczek, Paweł Kazanecki.
IV miejasce amatorzy: Iskra Mapei Rzeszów- Mateusz, Arkadiusz Kocur, Jakub Adamczak, Paweł Bieszczad, Damian Lubas, Maciej Koryl, Jakub Kulasa, Robert Myrda, Karol Karp, Dariusz Curytek.
Zawodowa: WP Transfer Stalowa Wola- Marcin Rompała – ojciec, Marcin Rompała – syn, Jacek Lipiarz, Krystian Bernat, Paweł Kania, Łukasz Skrzypek, Arkadiusz Bazen – ojciec, Paweł Bazan – syn.
Drużyny które zajęły I i II miejsca w kategorii amatorskiej i zawodowej otrzymały nagrody ufundowane przez samorzady 
piłki, grawerowane ręcznie puchary szklane, medale, dyplomy a także nagrody indywidualne jak ręczniki kąpielowe, wyroby szklane z Huty Szkła Jasło.
Drużyny które zajęły III i IV miejsca w kategorii amatorskiej i zawodowej otrzymały  piłki, grawerowane ręcznie puchary
szklane, dyplomy.
Puchary i dyplomy wręczono także wszystkim pozostałym drużynom uczestnikom turnieju.
Puchary szklane od sponsora Huty Szkła ASA GLASS z Krosna otrzymali najlepsi zawodnicy w amatorskiej Krzysztof Piguła 
z OLD BOY Stary Są cz ,w  zawodowej z GOSiR  Jedlicze Teodorówka - Jakub Procanin.
Zadbano o wszystkich którzy uczestniczyli w turnieju, serwując przez cały czas zawodów cieplła herbatę, kawę, można było od otwarcia turnieju korzystał w obiektach z stołówek gdzie był stół szwedzki – wyroby garmażeryjne, wędliny, ciastka.
W godzinach południowych wszyscy zawodnicy, kibice, członkowie rodzin, obsługa zawodów otrzymała cieły posiłek - obiad
 
Pozostałe składy amatorzy:
Użgorod /Ukraina: Pawliy Bogdan, ŁAZORKA Juriy,  Spicin Mikola, Bora Roman,Fenbo Volodimir, Tomilin Wiktor, Bora Taras,Kuzniecov Michjaiło  
Wiklina/ Rudnik: Władysław Cebula,Tomasz Niemczyk, Filip Niemczyk, Czesław Kolano,Piotr Stachurski, Wojciech Reichert, Adam Kotuła, Piotr Pinderski
INGLOT Przemyśl: Julia Czajowska, Krzysztof Banaś, Rafaf Kenar,Michał Kenar,  Artu Andrusiewicz, Małgorzata Potoczna, Paweł Pobosz, Joanna Pelikat, Grzegorz Rybka, Grzegorz Wożny, Karol Ajzenbart, 
Dream TEAM Strzyżów: Jakub Mazur, Michał Mroczka,Maciej Kut, Jakub Kondej, Michał Gabor, Michał Cieśla, Mikołaj Cieśla, Franiciszek Moskal, Kacper Moskal
Składy zawodowe:
Użgorod /Ukraina:mykhajło Kuznyetsov, Kołniszew Jurij, Dzucha Yevhiebiy, Dzucha Viaczesław, Zielinski Iwan, Feno Jurij, Jakowlew Anatoliy, Iwanko Wasyliy
VT Krosno: Patryk Jagiełło, Mateusz Węklar, Jakub SikorskoDamian Rychlicki, Dominik Jurczak, Mateusz Śliwa, Maciej Barud, Yomasz Jaworski
Volley Wisniowa: Sławomir Tęczar,Karol Arciszewski, Karol Włodyka, Kamil Włodyka, Szymon Wójcik, Krzysztof Zimny, Szymon Zimny, Paweł Koczela, Damian Trzeciak, Arkadiusz Ziarnik.
 
 
Prezes T.S.Pro- Familia
Jerzy Kaleta